System
eos

Kształtka nadprożowo-wieńcowa U-KWE®

System eos

Dopasowany do wymiarów ściany, pozwalający na sprawne i bezpieczne wykończenie wieńca. Betonowo-keramzytowe zbrojone kształtki wieńcowe U-KWE®.
Kształtka wewnętrzna U-KWE® wykorzystywana do realizacji zabudowań wieńcowych na ścianach zewnętrznych i wewnętrznych, w przekroju ma kształt „korytkowy”.
Zastosowanie kształtek zapewnia równomierny rozkład obciążeń przekazywanych przez wieniec, co jest szczególnie ważne w przypadku murów wykonanych z pustaków ceramicznych oraz bloczków z betonu komórkowego.

Stosowanie Kształtek Wieńcowych jest uzasadnione ekonomicznie jak i technologicznie. Ponadto, zastosowanie kształtek podnosi estetykę konstrukcji, gdyż wykańczanie wieńca za pomocą tych elementów stanowi tzw. szalunek tracony.
Zalety stosowania Kształtek:
• uniwersalność – nadają się do zabudowy wieńca na ścianach jedno- i wielowarstwowych, bez względu na materiał, z którego wykonane są elementy ścienne,
• bezpieczeństwo podczas montażu i zalewania wieńca,
• skrócenie czasu montażu wieńca,
• ułatwienie prawidłowego wykonania wieńca,
• eliminacja dystansu zbrojenia wieńca,
• równomierny rozkład obciążeń przenoszonych na ścianę,
• estetyka wieńca.

Zaprawa

Do układania elementów wieńcowych na ścianach powinna być stosowana zaprawa cementowa M10, spełniająca wymagania normy PN-EN 998-2:2004. Konsystencja zaprawy określona metodą stożkową powinna wynosić 6 ÷ 7 cm.

 

Kształtka nadprożowo-wieńcowa U-KWE®

System eos

Kształtka nadprożowo-wieńcowa U-KWE® wykorzystywana do realizacji zabudowań wieńcowych na ścianach zewnętrznych i wewnętrznych, w przekroju ma kształt „korytkowy”.

Oznaczenie Szerokość podstawy (S) Długość (L) Wysokość (H)
KWE 180 180 600 310
KWE 240 240

Pozostałe elementy systemu eos

Nasi partnerzy